دسته‌بندی نشده

معرفی و خرید کتاب دنیای سوفی اثر یوستین گردر

معرفی و خرید کتاب دنیای سوفی اثر یوستین گردر

کتاب دنیای سوفی یک رمان فوق‌العاده روان و جذاب اثر نویسنده نروژی و معلم فلسفه یوستین گردر است.

شخصیت اصلی این رمان سوفی آموندسن، دختری خلاق و پرانرژی در آستانه‌ی ۱۵ سالگی است. ذهن او با دریافت نامه‌ای، پر از سؤالات گوناگون فلسفی می‌‌شود که جوابی برای آن‌‌ها وجود ندارد. همزمان با اتفاقاتی که برای سوفی می‌افتد، با دنبال کردن داستان شما در حال یادگیری تاریخ فلسفه هم هستید.

هنگامی که اسم فلسفه در میان می‌آید، عموما یک متن غیر قابل فهم و سخت در ذهن تداعی می‌شود. کتاب دنیای سوفی مفاهیم فلسفه را در قالب یک داستان ساده بیان می‌کند که برای هر رده سنی مناسب است.

اگر تا به حال در مورد فلسفه مطالعه نداشته‌اید، این کتاب شروع بسیار خوبی برای شماست و اگر با فلسفه آشنایی دارید، از آنجایی که این کتاب گزیده‌ای از سخنان با ارزش فیلسوفان بزرگ دنیا در ۳ هزار سال گذشته و داستانی پیرامون تاریخ فلسفه‌‌ی کل جهان است، مانند یک جمع‌بندی برای درک بیشتر و دسته‌بندی اطلاعات‌تان به حساب می‌آید.

کتاب دنیای سوفی 607 صفحه است ولی به قدری خوش‌خوان و روان است که راحت و بدون دردسر خواننده را تا پایان کتاب با خود همراه می‌کند. همچنین این کتاب گزینه بسیار خوبی برای هدیه است.

بخش اولیه کتاب با این متن شروع می‌شود:

مهم‎ترین چیز در زندگی چیست؟ اگر این سوال را از کسی بپرسیم که سخت گرسنه است، خواهد گفت غذا. اگر از کسی بپرسیم که از شدت سرما در حال مرگ است، خواهد گفت گرما. و اگر از کسی که تنهاست همین سوال را بپرسیم، احتمالا خواهد گفت مصاحبت آدم‎ها.

ولی هنگامی که این نیازهای اولیه برآورده شد، آیا چیزی می‌ماند که انسان به آن نیازمند باشد؟ پاسخ فیلسوفان بزرگ به این سوال مثبت است. به عقیده آن‌ها انسان نمی‌تواند فقط دربند جسم باشد. البته همه خورد و خوراک لازم دارند. البته که همه محتاج محبت و مواظبت‌اند. ولی از این‌ها که بگذریم، یک چیز دیگر هم هست که همه لازم دارند و آن این است که بدانیم ما کیستیم و در اینجا چه می‌کنیم. (کتاب دنیای سوفی – صفحه 23)

کتاب دنیای سوفی یکی از پرفروش‌ترین و شگفت‌انگیزترین کتاب‌های دنیاست.

سوفی نماد بسیاری از نوجوانان دنیا محسوب می‌‌شود که با ذهنی آشفته با سؤال‌‌های بی‌ پاسخی از کیستی و چیستی خود مواجه هستند.

این رمان جذاب سعی دارد به سوالاتی که بشر در طول تاریخ همواره با آن‌ها درگیر بوده، پاسخ دهد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *